Estella – Torres del Rio

Estella – Torres del Rio

3.09.2019 Po veľmi dlhej dobe som sa dobre vyspal a dokonca som sa cítil ako doma. Na raňajky sme si dali arašidové maslo a kávu. Táto zmena bola veľmi príjemná. Museli sme ale zbaliť batohy a pokračovať ďalej. Ďakujeme Sarah za tvoje pohostenie a za strechu nad hlavou. Kúsok za Estelou je verejnosti (pútnikom) prístupný výčap vína. Áno, dobre čítate. Môžete si načapovať vína, koľko vám hrdlo ráči.

Ja som si dal len do hrnčeka, ktorý mi požičala Vendy a úplne mi to na tom slnku stačilo. Vďaka vinárstvu sa stále nezabúda na tradíciu, že pútnikovi nesmie byť odoprené víno a chleba. Na budove tohto vinárstva nájdeme dva kohútiky. Jeden slúži na výčap vína a druhý na vodu.

Po ceste sme stretávali nových pútnikov. Takto sme sa zoznámili aj s Peteom a Barbarou, ktorí pochádzajú z Anglicka. S Vendy sme mali trochu rýchlejšie tempo, a tak sme sa rozlúčili. Zbadali sme bufet a zamierili sme k nemu. Pete a Barbara šli tiež, ale sedeli inde. Mali sme v nohách asi 20 kilometrov a mali sme chuť na niečo dobré. Spýtal som sa na cenu Coca Coly a keď som počul 2 € za 330 ml, tak sme sa rozhodli, že radšej si nedáme nič. Kúpime si radšej v obchode, kde za tú istú cenu máme 1,5 litra. Na chvíľu sme si sadli, aby sme si oddýchli, no prišiel za nami majiteľ, aby sme si vzali batohy a odišli. Pokorne sme ho poslúchli a začali si dávať batohy na ubolené chrbáty. Toto všetko videli a počuli Pete a Barbara. Pete hneď na to pribehol za nami, že si máme sadnúť a priniesol nám plechovku Coca Coly. Ostali sme len nemo pozerať a ostali nám len slová vďaky a Vendy im za to darovala našu vizitku a pohľadnicu Olomouca.

Ďakujeme Pete a Barbara za toto vaše krásne gesto. Zanechalo to v nás silnú spomienku a stopu. Veríme, že raz to pošleme ďalej a aj my pomôžeme tým, ktorí to budú potrebovať.

Pokračovali sme ďalej a našiel som si novú kamošku.

Rozhodli sme sa, že ostávame v Torres del Rio a už ako to u nás býva zvykom, začali sme pozerať priestor na stan a vodu, kde sa môžeme umyť.

Navštívili sme Albergue a spýtali sa, kde si môžeme zdarma postaviť stan. Pani nás odviedla na svoj pozemok so slovami: “Tu môžete, je to moje.” Ako sprchu sme využili vodu pri kostole.

Ani neviem, ako je to možné, ale vždy sa stane zázrak a stretneme tých správnych ľudí, ktorí sú ochotní nám pomôcť. Áno, píšem o zázrakoch, pretože na náhody neverím.

One thought on “Estella – Torres del Rio

  1. Anna Anna Píšová

    Super nech ich stretnete čo najviac.A to vìno má dostalo???

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *