22.09.2019 včera sa nám na izbe nedalo zhasnúť svetlo, no s Vendy sme mali šťastie, že sme si vybrali postele, ktoré neboli vrchné. Vďaka tomu na nás priamo nesvietilo.

Od Francúzska nám pri putovaní vôbec nepršalo, no ako sme prišli do Galície, tak sa to počasie asi zbláznilo. Keď už som mal v batohu foťák, aby nezmokol a na sebe nepremokavú budnu, tak prestalo pršať a stále sa to striedalo.

Po ceste sme stretli Krystiana a putovali sme viac – menej spolu. Krystian nás pozval na kávu a po prvých ôsmych kilometroch bolo fajn dať si niečo teplé.

Pútnik, ktorý doputoval do Santiago de Compostela a teraz putuje domov do Normandie.

Veľa pútnikov ostalo v Palas de Rei, ale my s Vendy sme mali v pláne doputovať do Casanova. Možno sa pýtate, čo robia pútnici po príchode do Albergue (ubytovne pre pútnikov)? Svoju púť končia o cca 14:00, ubytujú sa, osprchujú, operú si veci, idú na nákup, na obed, na pivo, alebo sangriu, debatujú s ostatnými pútnikmi, oddychujú, čítajú knihu, prechádzajú sa. U nás je to trochu iné. S Vendy často putujeme až do 17:00, pretože chodíme dlhšiu trasu, a popritom hľadáme priestor na stan a kde sa umyjeme. Často stavame stan po 20:30 a spať chodíme po pól noci. Dovtedy obaja píšeme. Vendy pletie náramky, zašíva a ja ukladám fotky. Pre zlý signál často trávim pri jednom článku aj 3 hodiny. Dnes ale máme dôvod na oslavu – 21.09.2019 to bolo šesť mesiacov putovania, a preto sme sa rozhodli ísť do Albergue a dať si normálnu večeru.

Bol s nami aj Krystian a po dobrej večery sme čakali na kávu, no namiesto kávy nám majiteľ priniesol ochutnávku alkoholu.

Skúsili sme orechový, kávový a bylinkový likér a musím povedať, že už si ani nespomínam, kedy naposledy som pil alkohol.

4 thoughts on “Portomarín – Casanova

 1. Anna Anna says:

  Nechce sa mi veriť, že to pomaly ale isto skončí ❤️❤️❤️takto mám dôvod každý deň sa tešiť na reportáž…. Bude aj po skončení? Alebo nejaké besedy? Pá pá

 2. Ilona Žalčíková says:

  Moji milí, věrní Milanovi spolupoutníci – co se děje, že se neozýváte? Od 22. 9. o vás nic nevíme. Jen doufám, že jste v pořádku. Ilona Ž.

  • Vendy says:

   Zdravíme Vás, teď už v pořádku z domova. Omlouváme se za latenci našich příspěvků, ale od té doby, co jsme vkročili do Santiaga, nebyl na nic vůbec čas. Ale vše brzy napravíme. Děkujeme za pochopení :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *