Putovanie deň 12 a 13

Putovanie deň 12 a 13

Noc v kultúrnom dome v Erdberg bola chladná a celú noc som sa budil na zimu. Samozrejme som nebol sám, komu bola zima. Ráno nás navštívil manželský pár, ktorý som spomínal v článku. Až po ich príchode sme zistili, že tam funguje kúrenie, ktoré sme nemali zapnuté.

Po dohode sme si určili cieľ Mistelbach an der Zaya a po ceste sme si nakúpili zásoby. Naša mapa nás neupozornila, že trasa vedie cez fabriku na cukor, ale keďže stretávame dobrých ľudí, šéfko nám dovolil prejsť a vďaka tomu sme sa nemuseli vrátit spät.

Nemali sme zaistené žiadne ubytovanie a tak sme sa rozhodli kráčať ešte 2,5 kilometra za Mistelbach do obce Hüttendorf. Na ceste ku kostolu sa dievčatá prihovorili dvom chlapíkom a spýtali sa na ubytovanie. Jeden z nich začal obvolávať všetko možné v okolí, aby sme mali kde zložiť hlavy. Podarilo sa, ale museli sme sa vrátiť do Mistelbach. Takže spime na internáte, ale už sa nám  podarilo vybaviť nocľah na fare v obci Ernstbrunn, kde putujeme zajtra. Je to cca 24 kilometrov, a to pre nás znamená skoré vstávanie. Stále naše putovanie dolaďujeme a z naších chybných krokov plynie ponaučenie, že musíme urobiť zmeny v plánovaní. Trasa tu.

Putovanie deň 13.

Budíček o 6:00 bude u nás častá záležitosť. O 8:00 sme už kráčali smerom do Ernstbrunnu a cestou sme stretli úžasných ľudí. Pri Hanke sa zastavil na aute pán  s pani a pýtali sa jej, kde cestuje. Vysvetlila, že ideme do Santiaga de Compostela a po chvíli sme stáli všetci. Veľmi sa im ten nápad páčil a podporili nás dvadsiatimi eurami. Po pár kilometroch sa pri nás zastavilo ďalšie auto a pani sa nás spýtala, ako nám môže pomôcť. Keďže máme všetko potrebné zbalené, tak sa nám pokúsi pomôcť s ubytovaním a možno sa k nám na pár dní pridá.

Po ceste sme si urobili chvíľu pauzu a natiahli sme naše ubolené telá na tráve. Trasa tu. Po príchode k fare si nás všimol chlapík, ktorý nám zavolal pána farára a ubytovali nás. Spíme na fare a nielenže sa máme kde osprchovať, ale je tu aj kuchynka, čo pre nás znamená teplé jedlo. Zajtra nám dokonca nachystajú raňajky a aj dnešný deň môžem nazvať zázrakom. Zajtra máme naplánovaný príchod do Stockerau, kde sme vybavili aj spanie. Nezabúdajme, že nie všetko je samozrejmé. Buďme vďační za to, čo máme.

One thought on “Putovanie deň 12 a 13

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *