Dnes sme trochu blúdili. Pre rekonštrukčné práce v meste sme museli ísť mimo trasu, a potom sa znovu vrátiť do centra… Nevadí, veď aj to sa stáva.  Po ceste sme stretli staršieho pána, ktorý nás poprosil o odoslanie pohľadnice zo Santiaga. Cestou do Königsbrunn am Wagram sme si urobili prestávku a obsadili sme lavičku.

Today we wandered a little. Because of  the reconstruction work in the city we had to go off the route, and then return to the center …, but nevermind, it happens.  Along the way we met an elderly gentleman who asked us to send a postcard from Santiago ? We took a break on the way to Königsbrunn am Wagram and we took this bench.

Spíme na fare a nefunguje tu dobre kúrenie a nie je tu sprcha, len malé umývadlo. Podstatné ale je, že aspoň máme strechu nad hlavou.

Tonight we sleep in a rectory and there is no good heating and  no shower 🙁 , only  a small sink. But what matters… at least we have a roof over 🙂

 

Putovanie deň 16

Day 16.

Dievčatá v záhrade fary.

Girl in the farden of rectory.

Naše prvé kroky viedli do kaplnky kúsok od kostola, kde nám Vendy dala razítko a zapísala Milanovu myšlienku pre pútnikov.

Our first steps led us to the chapel just outside the church, where Vendy gave us a stamps into the notes and wrote Milan’s idea for pilgrims.

Hrátky na ihrisku …  / what a nice playground 😀 …

Mali sme v pláne, že prespíme v mestečku Gedersdorf, ale nepodarilo sa nám vybaviť spanie a preto ostávame v Etsdorf am Kampf, kde nám to vybavil pán farár z Kirchberg am Wagram.

We planned to sleep in the town of Gedersdorf, but we did not manage place to oversleep, so therefore we stay in Etsdorf am Kampf, where the parish priest of Kirchberg am Wagram maged the accommodation for us.

Dnes sa za nami zastavil Radoslav, ktorý nám okrem iného doviezol balíček s rezňami od mojej maminy ❤ Rado má na dodávke vylepené plagáty Poutí k sobě.

Radoslav, who brought us a package of schnitzels  from my mother, came to see us today and he has the pilgrimage posters on his car 😉

Bol nás podporiť aj na námestí v Olomouci, keď sme mali štartovací deň. Pomohol nám dnes s tlačením Milana a šiel s nami cca 7 kilometrov.  Na zajtra máme v pláne oddychový deň, a ak sa nám to podarí, tak sa prevezieme na výlet do pútnického mesta Mariazell. Veľmi si vážime jeho podporu a ďakujeme. Pri stretnutí sa pri nás zastavilo auto a šofér po nás kričí: Nie ste Slováci? ? Dostali sme flašu vína a poprial nám šťastnú cestu.

(He was also supported us on the square in Olomouc during the start day. He helped us today with the pushing of Milan and he went with us about 7 kilometers. We plan to have a restday for tomorrow, and if we do, we’ll take a trip to the pilgrimage town of Mariazell. We very much appreciate his support and thank you ? During the meeting, the car stopped  and the driver asked  us: Are you Slovaks? ? We got a bottle of wine and wished us a happy trip :-*

Dnes som dostal darček od Radoslava, ktorý mi má slúžiť, ako inšpirácia na knihu. Je fantastické, ako nám všetci pomáhate a ako vždy, aj o tom je Poutí k sobě.
(Today I received a gift from Radoslav, who is supposed to serve me as a inspiration for a book. It is fantastic how all of you help us.

 

One thought on “Putovanie deň 15 a 16 / Our journey day 15 and 16

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *