Začnem asi včerajším večerom v Růhrsdorf. S Ondrom sme mali v kúpelni práčku a odchádzal som do izby s myšlienkou písať článok. Všimol som si, že nám dopralo prádlo, ale práčka je plná vody…. Po zbavení sa vody z práčky nás s Ondrom čakalo prepláchnutie handier po šiestich ľuďoch a následne žmýkanie…. Výsledok? Po hodine pľuzgier a k písaniu som sa dostal neskoro večer.

(Let me tell you what happend  in Ruhrsdorf yestarday… With Ondra we  had a washing machine in the bathroom. So i left the room  with the idea of writing an article. I noticed that washing machine proces is over, but  the washing machine is full of water …. After getting rid of the water from the washing machine, me and Ondra waited for rinsing rags after six people and then squeezing …. Result? After an hour of squeezing the clothes, I got a blister on my hand and I got to writing late at night. )

Samozrejme sa nám nestihlo vysušiť prádlo a tak som si časť navešal na batoh a o ostatné sa postaral fén…
(Of course our clothes was still wet at the morning  so we dry some of them with hairdryer, rest of the stuff I put  on my backpack .)

Dnes ráno Hanka vyhádzala pred penzión všetky batohy a s dobrým pocitom, že máme kde spať, sme sa vydali na dlhú cestu.

(This morning, Hanka was heading out to the guest house for all the backpacks, and with a good feeling that we should go to sleep, we set out on a long journey)

Prečo sa smejem? Prešli sme 6 kilometrov a už sme sa mali ubytovať. Pani, u ktorej sme mali objednané izby, nám vybavila lacnejšie spanie o dve dedinky ďalej. Takžem plus dva kilometre.

( what am I laughing at ? We walked 6 kilometers and we were supposed to stay for overnight.. The lady with whom we had the rooms ordered gave us cheaper sleep by two villages on. So we walked plus two kilometers. )

To by bolo fajn, ale my sme zvonili pri dome v inej dedine. Keď sa nám podarilo najsť správny dom v Hofarnsdorf, tak nás čakalo prekvapenie v štýle 30 tich schodov. Ďalší zaujímavý deň prešiel a dôležité je brať všetko s humorom. Nezabúdam na zastavenie.

(That would be nice, but we were ringing at a house in another village. When we found the right house in Hofarnsdorf, a 30-stair-style surprise was waiting for us. Another interesting day passed by, and its very imporant to take things with a humor !)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *