Z Rajhradu sme sa vydali na smer Popice a pridali sa k nám Pepa a Markéta. Sú to Milanovi priatelia  s ktorými cestoval v Indii. Trasa, ktorú sme si vybrali bola zatiaľ najnáročnejšia a dúfam, že už nič horšie nebude. Aj také úseky sú dôležité. Slúžia nám k poučeniu, ako lepšie plánovať a šetriť svojimi silami, lebo cesta bude ešte dlhá.

Ale je fakt, že aj na náročnom úseku sa nájde pekné miesto.

Do Popic sme došli okolo 19:00 a ubytovali sme sa v penzióne Adamčík. Trasa tu.

Aj pre abstinenta má táto krajina svoje kúzlo. (Nie som abstinent) Ale cesta do Klentnic viedla cez vinice a polia, ktoré pri západe slnka ukazovali svoju krásu.

Po týždennom putovaní sme si dopriali odpočinok a dve noci ostávame ubytovaní v penzióne Živá Pálava v Klentniciach, kde sme mali možnosť vyskúšať miestne vína.

V odpočínkovy deň sme navštívili mesto Mikulov, kde nás privítal na Radnici Starosta mesta, pán Rostislav Koštial a dostali sme okrem iného darček oranžové víno, ktoré chutilo veľmi dobre.   Trasa tu.

Pozvanie sme dostali aj do Slováckej reštaurácie, kde sme sa mohli do sýtosti najesť veľmi chutného jedla, pri milej spoločnosti pani majiteľky a pána farára Pavla Pacnera.

Naše poďakovanie patrí aj pánovi Miroslavovi Šídlovi a rodičom Ivi za fantastické jedlo a dobroty. Ďakujeme vám všetkým za pomoc a podporu. Buen Camino.

V pravo hore je naša Hanka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *