Torres del Rio – Navarrete

Torres del Rio – Navarrete

4.09.2019 noc bola chladná a keď som počul budík, tak som si myslel, že som ani nespal. Za Torres del Rio sa s nami vítal východ slnka a nás čakal dlhý deň.

Kilometre rýchlo ubúdali a my sme sa približovali k mestečku Logroňo.

V tomto meste štartoval aj tím Camino na kolečkách a odporúčam kuknúť ich film. Tím sprevádzal Peter Hirsch, ktorý spolu Terezkou pomáhal aj nám.

Pred mestom sme na chvíľu zastali a zrazu sme počuli slová: “Ale nené,” spozorneli sme a pristúpil k nám pútnik. Ťažko sa dá hneď reagovať a s Vendy sme ostali zaskočení. Pútnik sa volá Peter a vyrazil v Čechách. Vraj nás sledoval aj vďaka nálepkám a vizitkám, o ktoré sa stará Vendy. Necháva ich v kostoloch a všade možne, kde sa to len dá. Peter ostal v Logroňo a nám ostávalo ešte 10 kilometrov.

Skôr ako sme opustili Logroňo, tak sme pochodili ešte mesto a dali si obed. Dúfame, že sa ešte s pútnikom Petrom stretneme. Doputovali sme do Navarrete a začali sme sa pýtať na miesto, kde si môžme zložiť stan. Buď nás odkázali do kempu, alebo do albergue.

Už sme boli umytí vďaka prístupnej vode pred dedinkou a potrebovali sme len miesto na stan, za čo nám prišlo zbytočné platiť. Rozhodli sme sa, že odídeme za mesto. Tu sme narazili na staršieho pána pri predajni hlinených dekorácii a všetkého možného do záhrady. Vďaka prekladaču sme sa ho mohli opýtať na miesto pre stan zdarma. Ukázal priestor medzi predajňou a cintorínom so slovami, že tu to nebude žiadny problém. Veríme mu a postavili sme tu stan.

Dnes sme nachodili viac ako 37 kilometrov a Vendy mi sľubuje, že zajtra 5.09.2019 to bude menej. Neviem prečo, ale moc jej neverím.

One thought on “Torres del Rio – Navarrete

  1. Marie Thérèse Tardy

    En français svp

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *