Prvý deň začal odštartovaním z Horného námestia v Olomouci. Robili sme rozhovory pre rádia, rôzne tv a noviny. O 9:00  mala príhovor pani Ivana Plíhalová a pokračoval príhovorom nášho Lídra Milana. A prišiel sa s nami rozlúčiť aj pán hejtman Ladislav Okleštěk a primátor mesta pán Miroslav Žbánek.

Po všetkých príhovoroch prišla na rad naša hymna, ktorú zložila Hanka a spolu s nami si ju zahral a zaspieval Martin Šafařík. Keďže sme nemohli urobiť výstrel z pištole, nahradili sme ho výstrelom zo šampanského.

Na námestí sa objavila garda a oznámila nám naše vyhostenie z Olomouca. So skupinou fanúšikou sme vyrazili na prvé kilometre.

Na cestu sa k nám pridali aj Jakub a Luisa. Jakub nás informoval o svojom putovaní, ktoré absolvoval z okolia Prahy až na Finisterre.

Dnes sme prešli cca 17 kilometrov a už máme prvé pľuzgiere. (Len Ondra)  Milana sme museli vyniesť na poschodie a mám pocit, že nebudeme mať žiadny problém s nespavosťou. Zajtra samozrejme pokračujeme ďalej, tak nás nezabúdajte sledovať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *